Sejas atjaunošana mājas apstākļos

Novecojošai ādai nepieciešama ne tikai ikdienas kopšana, bet arī īpašas procedūras atjaunošanai. Tie palīdzēs izlīdzināt grumbas, savelk ovālu, piešķirs ādai patīkamu nokrāsu, maigumu un elastību. Nav obligāti jāiet uz salonu – sejas stāvokli var uzlabot mājas apstākļos.

kosmetologs pārbauda sejas ādu pirms atjaunošanas

Novecojošas ādas problēmas: ar ko jums jātiek galā

Kosmetologi ir pārliecināti, ka ādas novecošanās sākas 25 gadu vecumā. Sākotnējās pazīmes nav īpaši pamanāmas. Pamazām epiderma zaudē savu elastību, zaudē spēju saglabāt mitrumu, pēc pilnas nakts miega ādai nav laika atgūties. Ar katru gadu tiek pieprasīta arvien vairāk spēcīga kosmētika, rodas nepieciešamība pēc salonu procedūrām. Līdz 40 gadu vecumam problēma kļūst acīmredzama, defektus noslēpt ar grimu kļūst arvien grūtāk. Galvenās novecošanas pazīmes ir:

  • epidermas blīvuma izmaiņas;
  • paaugstināts ādas sausums, manāms lobīšanās;
  • paplašinātas poras un nevienmērīgs reljefs;
  • nevienmērīga pigmentācija;
  • piezemēta sejas krāsa;
  • pietūkums, īpaši pamanāms zem acīm;
  • "uzpeldējis" sejas ovāls;
  • mazas grumbiņas, kurām ir tendence padziļināties.

Ar vecumu ādas tips var mainīties. Sievietes, kurām jaunībā ir normāla āda, sāk sūdzēties par paaugstinātu sausumu. Taukainā epiderma cieš no dehidratācijas un kairinājuma, reaģē uz laikapstākļu izmaiņām un jauniem kosmētikas līdzekļiem.

meitene skatās spogulī pirms ādas atjaunošanas

Ne vienmēr strauja ādas izskata pasliktināšanās ir saistīta ar vecumu. Izskatu negatīvi ietekmē:

  • nepietiekams uzturs;
  • smēķēšana un alkohols;
  • svaiga gaisa trūkums;
  • nepietiekams miegs;
  • pārāk agresīva tīrīšana;
  • nepiemērota kosmētika;
  • hormonālie traucējumi.

Pirms sākat mājas pretnovecošanās procedūras, jums pēc iespējas jānovērš negatīvie faktori. Ir svarīgi palielināt dzeramā šķidruma daudzumu un uzraudzīt uzturu. Ēdienkartē ir pēc iespējas vairāk svaigu dārzeņu un augļu, raudzēti piena produkti, dabīgās šķiedras. Ieteicams pilnībā atteikties no cigaretēm un ievērojami samazināt alkohola daudzumu, pietiekami gulēt un vairāk staigāt.

Atjaunošanās mājās: nepieciešamās procedūras

Pieredzējis kosmetologs var izstrādāt individuālu pretnovecošanās programmu un izvēlēties pareizo kosmētiku. Jūsu ikdienas rituālā jāiekļauj:

  1. Maiga tīrīšana ar ļoti maigiem preparātiem, kas bagātināti ar dabīgām eļļām, jūras kolagēnu, zīda proteīniem un vitamīniem. Krāna ūdeni labāk aizstāt ar vārītu, filtrētu vai avota ūdeni.
  2. Daudzpakāpju mitrināšana. Vienīgais universālais krēms nespēs uzturēt optimālā līmenī hidrolipīdu līdzsvaru. Seju ieteicams vispirms samitrināt ar losjonu, kas bagātināts ar augu ekstraktiem un hialuronskābi, pēc tam uzklāt šķidru emulsiju un barojošu krēmu. Augstas kvalitātes kosmētika ātri uzsūcas, neradot diskomfortu. Daudzpakāpju uzklāšana ļauj saglabāt mitrumu ādā, novērš lobīšanos un sausumu.
  3. Sabalansēta diēta. Ieteicams vispirms uz sejas uzklāt serumu, un tikai tad ieziest ādu ar krēmu. Dziļi atjaunojošie līdzekļi tiek lietoti 20-30 dienu kursos. Piemēram, pabeidzot kursu ar retinolu, varat ieturēt nelielu pauzi un sākt lietot produktus ar hialuronskābi vai C vitamīnu.
ādas atjaunošanas maska

Lielisks pretnovecošanās līdzeklis - maskas ar kolagēnu, retinolu un hialuronskābi.

Ik pa laikam ādai nepieciešamas aktīvākas procedūras. Lai uzlabotu sejas krāsu, nepieciešama dziļa tīrīšana. Agresīvu skrubju vietā tiek izmantoti smalki gommages. Krēmveida produktus uzklāj uz sejas, pagaidi dažas minūtes un sarullē masu ar pirkstiem. Tajā pašā laikā no ādas virsmas tiek noņemtas keratinizētas zvīņas, tauku aizbāžņi, kosmētikas atliekas un citi netīrumi. Pēc šādas procedūras seja kļūst gaišāka, tiek izlīdzinātas smalkās krunciņas, parādās sārtums. Tīrīšanu var atkārtot 1-2 reizes nedēļā.

Make-up noņemšanai tiek izmantoti nevis agresīvi gēli, bet gan piesātinātas hidrofilās eļļas, kas dziļi attīra ādu un nesausina to.

Nobriedušu ādu labi ietekmē virspusējs pīlings. Mājās varat izmantot preparātus, pievienojot augļskābes. Tie maigi noloba atmirušās šūnas, atsvaidzinot seju un uzlabojot barības vielu iekļūšanu. Ļoti sausai un plānai ādai ir piemēroti maigāki glikola pīlingi. Ieteicams lietot preparātus no profesionālajām sērijām, tie ir efektīvāki. Precīzs kurss ir atkarīgs no personas stāvokļa. Skābes pīlingus nevajadzētu lietot pavasarī un vasarā, aktīva saules gaisma veicina vecuma plankumu parādīšanos.

uzklājot ādu atjaunojošu krēmu

Pareizi izvēlēts liftinga krēms sasprindzinās sejas ovālu un novērsīs ar vecumu saistītu ptozi.

Tradicionālās metodes ādas novecošanās apkarošanai

Ādas atjaunošanai aktīvi izmanto bāzes un ēteriskās eļļas. Tie jāuzklāj uz rūpīgi attīrītas sejas, izvairoties no zonas ap acīm. Bagātīgās eļļas tekstūras veido aizsargplēvi uz ādas virsmas, palīdz izlīdzināt grumbas un saglabāt mitrumu ādā. Mandeļu, sojas vai persiku bāzes eļļai pievieno dažus pilienus ētera. Lavandas vai jasmīna eļļa cīnās ar hiperpigmentāciju un dziļi baro sausu ādu. Rozā krāsai ir viegls liftinga efekts un tā ir piemērota pašmasāžai. Kadiķis sašaurina paplašinātās poras un izlīdzina reljefu, neroli izlīdzina sīkās grumbiņas, atslābina un paātrina šūnu atjaunošanos.

Rūpniecisko toniku vietā varat izmantot ārstniecības augu novārījumus. Pētersīļi padarīs ādu gaišāku un noņems vecuma plankumus, kumelīte atvieglos sausumu un lobīšanos, ozola miza samazinās poras. Pēc rīta vai vakara mazgāšanas noskalojiet seju ar vēsu novārījumu.

Augu bāzes eļļas var izmantot karstām kompresēm un ķermeņa ietīšanai. Tie ir īpaši noderīgi ziemā, kad āda cieš no sausuma.

Pašdarinātas maskas palīdzēs nostiprināt sejas ovālu, atsvaidzināt ādu un uzlabot tās krāsu. Sarkanie māli palīdzēs gausai, beztonai ādai. Pulveri sajauc ar siltu pienu, līdz veidojas ne pārāk bieza putra. To uzklāj uz attīrītas ādas 10-15 minūtes un rūpīgi nomazgā vispirms ar siltu un pēc tam vēsu ūdeni. Dziļai barošanai un elastībai ir piemērota svaiga rauga maska, kas sajaukta ar pienu, saputotais proteīns nedaudz savelk ovālu un samazinās paplašinātās poras. Lielisks mitrinošs, pīlings un balinošs efekts ir maskām no svaigām ogām: avenēm, zemenēm, ķiršiem, vīnogām. Procedūras tiek veiktas kursos, pēc 8-10 pieteikumiem var ieturēt pauzi.